O PROJEKCIE

Projekt MathApp powstał w celach edukacyjnych. Głównym celem jest ograniczenie żmudnych obliczeń, które ciągle przewijają się przez różnego typu wykłady lub ćwiczenia.


Dla twórców główną motywacją przy tworzeniu strony MathApp jest samorozwój na płaszczyźnie programowania oraz tworzenia graficznych projektów stron WWW. Strona pozwala nam na zdobycie doświadczenia w wykorzystywanej na stronie technologii JavaScript oraz biblioteki jQuery. Wraz z rozwojem strony pozwoli na poznanie technologii Python/Flask, JavaScript/math.js, JavaScript/bignumbers.js oraz AJAX.


ZGŁASZANIE BŁĘDÓW

Programowanie to głównie walka z błędami oraz garść tworzenia nowego kodu. Dlatego też prosimy każdy zauważony błąd na stronie zgłosić przez formularz kontaktowy na stronie lub bezpośrednio na adres mailowy podany w kontakcie. Pomoże nam to w znalezieniu oraz usunięciu błędu na stronie, jak i przyczyni się do rozwoju strony.


DOKŁADNOŚĆ OBLICZEŃ

Z powodu niedokładności w systemach komputerowych zmiennych typu zmiennoprzecinkowych oraz niezastosowaniu specjalistycznych bibliotek matematycznych dokładność programów nie jest idealna. Na dzień dzisiejszy programy obsługują liczby całkowite oraz proste ułamki dziesiętne.


Wartości liczbowe jak pierwiastki kwadratowe/sześcienne oraz ułamki proste na ten moment nie są obsługiwane przez programy na stronie. Wraz z rozwojem serwisu będziemy pracować nad wprowadzeniem obsługi tak elementarnych typów liczbowych.

UDANYCH OBLICZEŃ!

CHANGE LOG

16.11.2016r.   -   pierwsze uruchomienie strony na domenie mathapp.pl

01.12.2016r.   -   stworzenie podstron informacje oraz kontakt

02.02.2017r.   -   publikacja programu do szukania pierwiastków wielomianu